آشپزی, خواص ادویه جات

ادویه همبرگر چیست؟ موارد، ترکیبات و طرز تهیه ادویه رستوانی و خانگی انواع همبرگر

ادویه همبرگر چیست؟ موارد، ترکیبات و طرز تهیه ادویه رستوانی و خانگی انواع همبرگر

همبرگر که به آن برگر نیز گفته می شود، از گوشت گاو، گوسفند و مرغ آسیاب شده تهیه می شود.یک ساندویچ همبرگر از گوشت چرخ کرده از سس، ادویه و تزئینات خاص تشکیل شده است. ادویه همبرگر به عنوان پایه و اساس این غذای خوشمزه، اهمیت زیادی دارد.

ادویه همبرگر همراه با مواد ساده ای درست می شود که می توانید آنها را در آشپزخانه خود پیدا کنید. یکی از لذت های زندگی این است که با دستور العمل های فوق العاده ساده ای که حاوی مواد فوق العاده ساده هستند، شام خود را در آشپزخانه درست کنید. انتخاب بهترین دستور العمل برای تهیه ادویه همبرگر نیز از این قانون تبعیت می کند.

ادویه همبرگر گوشت

ادویه همبرگر گوشت

ادویه همبرگر گوشت

بدون شک هرکس سلیقه خاص خود را برای ادویه همبرگر دارد. ممکن است برخی از مواد تشکیل دهنده ادویه را دوست نداشته باشید یا به آن حساسیت داشته باشید. در این موارد می توانید از یک ماده جایگزین استفاده کنید. دقت داشته باشید که این ماده باید طعمی مشابه به ماده قبلی ایجاد کند وگرنه ممکن نتیجه نهایی متفاوت باشد.

موارد و ترکیبات ادویه همبرگر خانگی چیست؟

موارد و ترکیبات ادویه همبرگر خانگی چیست؟

موارد و ترکیبات ادویه همبرگر خانگی چیست؟

برای تهیه یک همبرگر خانگی خوشمزه باید در انتخاب ادویه دقت کنید. درواقع، ترکیبات ادویه، ساده ترین راه برای ارتقاء همبرگر خانگی شما است. دستورالعملی که برای تهیه ادویه در ادامه آورده ایم طعمی جسورانه به همبرگر شما می بخشد.

ترکیب پاپریکا، پودر سیر و شکر قهوه ای به این ترکیب خاص حالت کبابی می بخشد. البته هر چیزی که در لیست مواد تشکیل دهنده وجود دارد، می تواند تغییر کند. اگر موادی را در حال حاضر ندارید (یا دوست ندارید) کنار بگذارید و هر گونه سبزی خشکی را که ترجیح می دهید اضافه کنید. اگر نمی خواهید طعم شیرین را داشته باشید، شکر قهوه ای را کنار بگذارید. همچنین می توانید فلفل دلمه ای را جایگزین پاپریکا کنید. مواد تشکیل دهنده ادویه همبرگر خانگی از این قرار است:

 1. 1 قاشق غذاخوری پاپریکا
 2. 1 قاشق غذاخوری شکر قهوه ای
 3. 2 قاشق چایخوری پیاز چرخ کرده خشک شده
 4. 1 قاشق چایخوری نمک
 5. 1 قاشق چایخوری فلفل سیاه
 6. 1 قاشق چایخوری پودر سیر
 7. 1/2 قاشق چایخوری ریحان خشک شده
 8. 1/4 قاشق چایخوری فلفل قرمز خرد شده

طرز تهیه ادویه خانگی

طرز تهیه ادویه خانگی

طرز تهیه ادویه خانگی

 • تمام مواد را در یک کاسه کوچک ترکیب کنید.
 • به ازای هر نیم کیلو گوشت، 1 قاشق غذاخوری ادویه اضافه کنید. همچنین می توانید برای مرطوب و خوشمزه تر شدن همبرگر، 1 قاشق غذاخوری سس سویا نیز به مخلوط اضافه کنید. این کار از خشک شدن همبرگر جلوگیری می کند.
 • ادویه را در ظرف دربسته تا 3 ماه نگهداری کنید.

موارد و ترکیبات ادویه همبرگر رستورانی

موارد و ترکیبات ادویه همبرگر رستورانی

موارد و ترکیبات ادویه همبرگر رستورانی

همبرگرهای رستوران معمولا از آنچه در خانه درست می کنیم خوشمزه تر می شوند. در ادامه مواد و ترکیباتی که در ساخت همبرگرهای رستورانی از آنها استفاده می شود را آورده ایم:

 1. پودر فلفل سیاه ۱ قاشق غذاخوری
 2. پودر فلفل سفید ۱ قاشق غذاخوری
 3. پودر پاپریکا (ترجیحاً پودر پاپریکا دودی) ۱ قاشق غذاخوری
 4. پودر فلفل چیلی ۱ قاشق غذاخوری
 5. نمک ۲ قاشق غذاخوری
 6. پودر سیر ۱ قاشق غذاخوری
 7. پودر پیاز ۱ قاشق غذاخوری
 8. پودر خردل ۱ قاشق غذاخوری

طرز تهیه ادویه همبرگر رستورانی

طرز تهیه ادویه رستورانی

طرز تهیه ادویه رستورانی

تمام موارد بالا را درون مخلوط کن ریخته و  به خوبی باهم ترکیب کنید. این کار را به صورتی دستی نیز می توانید انجام دهید. مخلوط را درون شیشه ای تمیز بریزید و به مدت سه ماه نگه داری کنید. میزان ایتفاده از این ادویه، یک قاشق غذاخوری به ازای هر نیم کیلو گوشت است.

ادویه همبرگر مرغ

ادویه همبرگر مرغ

ادویه همبرگر مرغ

همبرگر مرغ یک غذای خوشمزه و سالم است که هر زمان هوس کنید می توانید آن را تهیه کرده و میل کنید. با این حال باید بدانید که گوشت مرغ ممکن است گاهی بو و مزه ناخوشایندی داشته باشد. بنابراین برای انتخاب ادویه همبرگر گوشت باید دقت بیشتری به خرج دهید. در ادامه لیستی از مواد طعم دهنده برای تهیه ادویه همبر گوشت را برایتان آورده ایم:

 1. روغن زیتون
 2. یک قاشق چایخوری پودر فلفل سیاه آسیاب شده
 3. یک چهارم قاشق چایخوری پودر سیر
 4. یک دوم قاشق چایخوری زیره
 5. یک چهارم قاشق چایخوری نمک
 6. یک قاشق غذاخوری پودر چیلی

همبرگر مرغ را نیز می توانید مانند همبرگر گوشت،‌ به صورت کبابی یا سرخ شده میل کنید. چربی اشباع شده همبرگر مرغ کبابی تقریباً همیشه کمتر از همبرگر مرغ سرخ شده یا همبرگر گوشت گاو است. همچنین می توانید با اجتناب از افزودن قند و چربی اضافه شده در سس های مایونز و گوجه فرنگی، برگر خود را سالم تر کنید. برای سالم تر شدن آنها، نان را کنار بگذارید و داخل یک برگ بزرگ کاهو سرو کنید.

ادویه و چاشنی چیزبرگر

ادویه و چاشنی چیزبرگر

ادویه و چاشنی چیزبرگر

همبرگر یک غذای کلاسیک آمریکایی است که در سرتاسر جهان محبوب است و هیچ غذایی نمی تواند با آن رقابت کند. اگر می خواهید با خوردن همبرگر به بهشت بروید، پنیر را به آن اضافه کنید و به عبارتی چیزبرگر را به جای همبرگر انتخاب کنید! اضافه کردن پنیر به ساندویچ همبرگر شما، خوشمزگی آن را دوچندان می کند. ادویه و چاشنی چیزبرگر با همبرگر تفاوتی ندارد؛ اما بدون شک ترکیب پنیر باعث می شود طعم ادویه همبرگر بیشتر خود نمایی کند.

چرا همبرگرهای خانگی پس از پخت کوچک می‌شوند؟

چرا همبرگرهای خانگی پس از پخت کوچک می‌شوند؟

چرا همبرگرهای خانگی پس از پخت کوچک می‌شوند؟

وقتی همبرگر درست می کنید، متوجه می شوید که اندازه آنها نصف نان است! هیچ کس چنین چیزی را نمی خواهد. ما یک همبرگر آبدار بزرگ می خواهیم که قطعاً با تمام اندازه نان مطابقت داشته باشد! پس چرا این اتفاق می افتد؟

به طور کلی گوشت گاو، مرغ و ماهی هنگام پخت حدود 25 درصد کوچک می شوند. میزان جمع شدگی بستگی به چربی، میزان رطوبت و دمای پخت گوشت دارد؛ اما، برای جلوگیری از این اتفاق می توانید چند کار را انجام دهید.

 • گوشت های بدون چربی و بدون آب انتخاب کنید. بسیاری از خواربارفروشی ها به گوشت گاو، مرغ و بوقلمون آب و نمک اضافه می کنند تا سود خود را افزایش دهند. هنگام پخت، این آب تبخیر می شود و بنابراین باعث کوچک شدن گوشت می شود.
 • هرچه دمای پخت بیشتر باشد، انقباض بیشتر می شود. پخت همبرگر در دمای متوسط ​​نه تنها انقباض را کاهش می دهد، بلکه به حفظ طعم گوشت نیز کمک می کند. همبرگر را به آرامی و در دمای پایین بپزید.
 • اگر همبرگر روی گریل ساخته شود، اندازه و طعم خود را نسبت به پخت در ماهیتابه بیشتر حفظ می کند. اگر در حال پخت برگر بر روی ماهیتابه هستید، درب آن را نبندید. این می تواند باعث شود دمای همبرگرها خیلی زیاد شود.
 • اندازه دایره همبرگر را بزرگتر کنید. همبرگر شما باید وسیع تر از چیزی باشد که شما می خواهید و در مرکز آن یک گودی کوچک وجود داشته باشد؛ در این صورت همبرگر شکل اولیه خود را حفظ می کند.
کلام آخر
کلام آخر

کلام آخر

برای پخت یک همبرگر خوشمزه باید آن را با یک ادویه خوب و خوش عطر ترکیب کنید. انواع گوشت ممکن است طعم و بوی خاصی داشته باشد که برای همه خوشایند نیست. در این مطلب طرز تهیه ادویه همبرگر گوشت و مرغ را برای شما قرار دادیم. این دستورها به دلیل پرکاربرد بودنشان انتخاب شده اند.

برای تهیه همبرگر مرغ به دلیل طعم خاصی که گوشت مرغ دارد، از ادویه متفاوتی استفاده می شود. بنابراین موادی که برای تهیه همبرگر مرغ استفاده می شوند باید قابلیت رفع این بو را داشته باشند؛ مثل زیره. امیدواریم این مقاله برای شما جالب بوده باشد و به کارتان بیاید. لطفا تجربیات خود را در زمینه ادویه همبرگر با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *